انواع خدمات

کاربردهای روانشناسی صنعتی و سازمانی

تعریف روانشناسی صنعتی و سازمانی

مطالعه رفتار آدمی درجنبه‌هایی ازحیات كه به كار مربوط است و بهره‌گیری از دانش حاصل از رفتار آدمی جهت به حداقل رسانیدن مشكلات موجود در محیط كار

کار روانشناسان صنعتی و سازمانی چیست؟

روانشناسان صنعتی و سازمانی کارهای متفاوتی انجام می‌دهند. در زیر لیست مختصری از کارهایی که توسط روانشناسان صنعتی و سازمانی انجام می‌گیرد آورده شده است:

ارزیابی مشاغل، عملکرد و افراد

تحلیل مشاغل در واقع نقطه آغاز تقریباً تمام عملکردهای پرسنلی محسوب می‌گردد. تحلیل‌گر شغلی معمولاً با اندازه‌گیری عینی رفتار شغلی که توسط کارکنان و در عمل رخ می‌دهد سرو کار دارد. روانشناس صنعتی و سازمانی ابتدا شغلی را که قرار است برای آن کارمندی استخدام شود را تجزیه و تحلیل می‌کند تا بداند این شغل چه دانش، مهارتی نیاز دارد. با توجه به این یافته‌ها، آن‌ها ویژگی‌های افرادی که این مشاغل را به عهده خواهند گرفت را تعیین می‌کنند.

گزینش و استخدام کارکنان

در این مرحله، روانشناسان صنعتی و سازمانی با توجه به اطلاعاتی که از تجزیه و تحلیل شغل به دست آورده‌اند اقدام به گزینش و استخدام کارکنان می‌کنند. زمانی که تجزیه و تحلیل شغل به خوبی انجام شود، فردی که مسئول گزینش واستخدام کارکنان می‌باشد به راحتی می‌تواند اولویت‌ها را تشخیص داده و متناسب با آن‌ها کارکنان شایسته را به خدمت بگیرد.

 ورود به سازمان وکارآموزی

بعد از این‌که کارکنان وارد سازمان شدند مهم‌ترین و حساس‌ترین وظیفه مدیران، جامعه پذیر کردن کارکنان و تسهیل ورود آن‌ها به دنیای واقعی کار، همراه با آموزش مهارت‌های موردنیاز می‌باشد. در این قسمت روانشناسان صنعتی و سازمانی با برنامه‌ریزی‌های دقیق و علمی مدیران را یاری می‌رسانند.

ارزشیابی عملکرد

وقتی کارکن به عنوان عضو سازمان در آمد و فعالیت خویش را آغاز کرد، سازمان نیاز دارد که از عملکرد کارکنان آگاه شود. یکی دیگر از وظایف روانشناسان صنعتی و سازمانی ارزشیابی عملکرد کارکنان است. نتایج حاصل از این ارزشیابی‌ها به مدیران در تصمیم‌گیری‌های مربوط به اختصاص پاداش، توبیخ و ارتقا کمک می‌کند. علاوه بر این با کمک روانشناسان صنعتی و سازمانی، متناسب با عملکرد هر فرد نیاز‌های آموزشی او تعیین می‌شود.

بررسی مسائل و مشکلات محیط کار

از جمله مهم‌ترین وظایف روانشناسان صنعتی و سازمانی بررسی مسائل و مشکلاتی است که کارکنان در محیط کار با آن‌ها رو به رو هستند. از جمله این مسائل، بررسی میزان انگیزش کارکنان، بررسی میزان رضایت شغلی و تعهد سازمانی کارکنان، کیفیت زندگی کاری، بررسی استرس‌های محیط کار و عوامل بوجود آورنده آن‌ها و آموزش کنار آمدن با این عوامل استرس‌زا، میزان غیب کارکنان و بررسی علل آن، بررسی میزان شیوع فرسودگی شغلی در میان کارکنان و مطالعه علل آن و ارائه راه‌حل‌های مناسب برای آن‌ها، بررسی جریان ارتباطات در سازمان و سوق دادن آن به ارتباطات اثربخش و  سازنده، بررسی اشکال نفوذ و قدرت در سازمان، آموزش و هدایت مدیران جهت سرپرستی اثربخش، بررسی فرهنگ سازمانی و ارائه راه‌حل‌هایی جهت پویایی بیشتر و کارآمد‌تر شدن آن، از دیگر وظایف روانشناسان صنعتی و سازمانی می‌باشد. هم‌چنین آن‌ها به جو و محیط سازمان نیز توجه ویژه‌ای دارند. فضای سازمان از جمله اثر‌گذارترین عوامل موثر بر سلامت روان و عملکرد کارکنان است که توجه به آن باعث افزایش بهره‌وری سازمان می‌شود. در این زمینه روانشناسان صنعتی و سازمانی به موارد زیر توجه می کنند:

طراحی فضای کار متناسب با اصول ارگونومی به گونه‌ای که از فشار های روانی ناشی از کار کاسته شود.

توجه به ایمنی و بهداشت در محیط کار،  که عمده هدف روانشناسان صنعتی و سازمانی در این مرحله تامین سلامت کارکنان می‌باشد.

آمادگی برای بازنشستگی و خدمات پس از بازنشستگی

مهم‌ترین وظیفه روانشناسان صنعتی و سازمان در این زمینه، آماده کردن کارکنانی است که روزهای پایانی کارراهه شغلی‌شان را سپری می‌کنند. هدف از برنامه‌ریزی برای بازنشستگی کمک به کارکن جهت رو به رو شدن با بحران بازنشستگی است که به عنوان حادثه‌ای استرس زا تلقی می‌شود، و هم‌چنین یاری رساندن به کارکن تا با کوله‌باری از تجربه بتواند هم‌چنان مولد باقی بماند.

به طور خلاصه می توان گفت که وظایف ذاتی روانشناس صنعتی و سازمانی در زیر خلاصه میشود:

استخدام پرسنل

تحلیل شغل

ارزیابی عملکرد و مدیریت

ارزیابی فردی در محیط کار با توجه به مولفه های شایستگی

سلامت و تندرستی شغلی

ارزیابی و بررسی و حل قلدری، پرخاشگری و خشونت در محل کار

تنظیم پاداش و رتبه بندی در سازمان

آموزش و ارزیابی دوره ای آموزش

انگیزش در محیط کار: طراحی محیطی و عملکردی

بررسی امنیت و استرس شغلی و راهکارهای بهبود آن

ارزیابی و بهبود فرهنگ سازمانی

آموزش های رفتار گروهی شامل کارآیی گروهی، طراحی تکلیف، اهداف گروهی

ایجاد رضایت و تعهد شغلی

بهبود رفتارهای بارورانه و تولیدی در محیط سازمان

نوآوری

بررسی موانع رفتارهای ضد تولید

آموزش رویکردهای مختلف رهبری

مشاوره های صنعتی و سازکانی

طراحی و پیاده سازی مدل های شایستگی

استعداد یابی در سازمان و طرح جانشین پروری موثر

تماس با ما

 
اصفهان -خیابان توحید میانی،حد فاصل چهارراه توحید و چهارراه مهرداد،کوچه روبروی کلیسا(شماره 35)،پلاک 60
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
03136260259 - 03136267245 - 03136244598
کانال تلگرام : https://telegram.me/Raieen
 

عضویت در خبرنامه

با ثبت نام در خبرنامه ما از آخرین اخبار سایت ما بهره مند شوید