مشاوره

مشاوره مسیر شغلی:

مشاوره مسیر شغلی و راهنمایی شغلی از انواع دیگر مشاوره هستند که در ذات به یکدیگر شبیه تر از بقیه انواع مشاوره تلقی میشوند.

مشاوره در این حیطه نقش یک آموزش دهنده را بعهده میگیرد.

که با استفاده از تکنیکهای مشاوره ، مراجع را در تصمیم گیری حمایت میکند.تمرکز مشاور شغلی عموما بر یافتن ، تغییر و رشد مسیر شغلی افراد و امور مرتبط به آن است.

معنای مورد توافق جهانی برای مشاوره مسیر شغلی وجود ندارد، و این عمدتا بدلیل تفاوتهای زبانی ، فرهنگی و محتوایی است، که گاهی معنی راهنمایی را بیشتر از مشاوره در بر میگیرد.

مشاوره مسیر شغلی گستره وسیعی از معرفی فعالیتهای حرفه ایی است که متناسب با توانائیهای از پیش سنجیده شده مراجع تطابق مییابد.

مشاورین مسیر شغلی، با بزرگسالانی کار میکنند که موقعیتهای شغلی مناسب را میجویند، یا افراد متخصصی که قصد تغییر حرفه دارند، والدینی که پس از رشد کودکانشان قصد برگشت به کار دارند.

اما راهنمایی و هدایت جوانان و نوجوانانی که اطلاع صحیحی از توانمندیهای خویش ندارند و مایلند تا راه صحیح رسیدن به ارزوها و اهداف خود را انتخاب کنند ، مشاوره مسیر شغلی میتواند بهترین گزینه باشد.

مشاوره تحصیلی:

یکی از ابعاد مشاوره که برای کمک و راهنمایی دانش اموزان و دانشجویان در زمینه انتخاب رشته تحصیلی در روره دبیرستان ، انتخاب رشته دانشگاهی،اطلاع از قوانین و مقررات آموزشی یا مسائل مرتبط با محیط تحصیلی فرد میباشد.

مشاوره ازدواج :

مشاوره ازدواج نوعی از رواندرمانی است که به زوج کمک میکند تا نقاط ضعف و قدرت یکدیگر را شناخته و ارتباط خود را بهبود بخشند.

در حین مشاوره ازدواج ، زوج میتوانند تصمیم بگیرند که با یکدیگر ازدواج کنند و یا از یکدیگر جدا شوند.

مشاوره ازدواج معمولا فرایندی کوتاه مدت است و بطور معمول لازم است که هر دو نفر _ زن و مرد_ همزمان از آن بهره بگیرند اما گاهی یکی از دو نفر تصمیم میگیرد تا رواندرمانی را بصورت فردی ادامه دهد، بنابراین ، برنامه درمانی بسته به موقعیت متغیر خواهد بود.

تماس با ما

 
اصفهان -خیابان توحید میانی،حد فاصل چهارراه توحید و چهارراه مهرداد،کوچه روبروی کلیسا(شماره 35)،پلاک 60
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
03136260259 - 03136267245 - 03136244598
کانال تلگرام : https://telegram.me/Raieen
 

عضویت در خبرنامه

با ثبت نام در خبرنامه ما از آخرین اخبار سایت ما بهره مند شوید